mama úžasných chlapcov
zakladateľka anglickej školy Happy Huggo a anglickej škôlky Little Sunshine
cestovateľka a žena skvelého muža
veselá lektorka

Kto je Majka Marinčáková? 

Som nadšená lektorka anglického jazyka, ktorá učí ľudí po anglicky nielen hovoriť, ale tento jazyk aj milovať!

Som mama, ktorá učí svoje deti po anglicky od malička čím im otváram nové obzory.

Som zakladateľka jazykovej školy Happy Huggo, kde hodiny angličtiny meníme na zábavu a zážitok pre všetky vekové kategórie.

Som spoluzakladateľka anglickej škôlky Little Sunshine, kde s deťmi hovoríme len po anglicky a popritom sa tešíme z každého spoločného dňa.

Milujem cestovanie a aj vďaka slobode, ktorú mi dáva dobrá znalosť anglického jazyka, mám neobmedzené možnosti.

Medzi slovenčinou a angličtinou prepínam úplne prirodzene a užívam si komunikáciu v oboch jazykoch.

To som ja dnes a plne si to užívam.

Nebolo to však vždy tak alebo kultúrny šok číslo jeden.

Prvýkrát som sa stretla s angličtinou na základnej škole. Naša pani učiteľka predtým vyučovala ruský jazyk a anglický jazyk sa učila len pár lekcií pred nami. Po 3 rokoch som teda mala základnú slovnú zásobu, veľmi slabú skoro žiadnu schopnosť komunikovať a veľmi zlú výslovnosť.

Keď som prešla na gymnázium, hneď na prvej hodine som zažila kultúrny šok! Každý z nás sa mal predstaviť a napísať niečo obľúbené na tabuľu. Ja som napísala slovo ELEPHANT (slon). Keď som to vyslovila, tak sa celá trieda vrátane pani učiteľky šťavnato pobavila... Môj vzťah k angličtine dostal zásadnú ranu. Napriek tomu som to nevzdala a 4 roky sa ďalej učila anglicky.

Angličtinu mám v malíčku...

Po maturite som mala pocit, že angličtinu mám v malíčku, a tak som sa ako 18-ročná vybrala do Anglicka pracovať ako au-pair (opatrovateľka detí). Všetci mi hovorili, že Angličania majú nádhernú pokožku vďaka vlhkému ostrovnému vzduchu a že v Anglicku stále prší. Kúpila som si knižku o Londýne a vyzbrojená dôležitými informáciami som sa vybrala so sveta.

Kultúrny šok číslo dva!

Jeseň 1998 bola najsuchšia za posledných 100 rokov. Prvýkrát pršalo až 12 týždňov po mojom príchode. Domáca pani mala na tvári silné akné. A to najdôležitejšie, nerozumela som im skoro nič!!!

Čas pokračovať v štúdiu a zintenzívniť tempo.

Prihlásila som sa na kurz angličtiny priamo v Anglicku a z pôvodne plánovaného polročného pobytu sa nakoniec stal 3 ročný pobyt. Možno by bol aj dlhší, možno by som ešte stále bola v Anglicku. Keby sa moji milí britskí kamaráti nerozhodli, že mi nepredĺžia študentské víza. Poštou mi prišiel list, že mám 30 dní na vysťahovanie. Viete si predstaviť ten pocit, keď ste na nejakom mieste šťastní, máte tam všetko – kamarátov, byt, prácu, školu... a zrazu Vám niekto povie, že je čas to skončiť a dá Vám 30 dní na zbalenie vecí.

Šťastie nie je o mieste, ale o ľudoch a našom nastavení.

A tak som sa vrátila späť na Slovensko. Cez náročné a šedé dni som sa opäť prepracovala do šťastných slnečných dní. Pochopila som, že šťastie a spokojnosť človeka nezávisia od miesta. Závisia od nás samých, ako sa my nastavíme, akými ľuďmi sa obklopíme. Šťastní môžeme byť kdekoľvek. Je to na nás.

A to platí aj pre angličtinu...

Angličtinu sa môžeme naučiť kdekoľvek a v akomkoľvek veku. Nikdy nie je neskoro plniť si svoje sny. Podstatné je zvoliť si správny spôsob učenia. Ideálne je, keď UČENIE NIE JE UČENIE. Ale je to ZÁBAVA! Toto platí pre všetky vekové kategórie, najviac však pre naše deti. Pokiaľ je možnosť začať s cudzím jazykom už v predškolskom veku, je to veľká výhoda.

Moje deti začali s Angličtinou hneď ako začali hovoriť prvé slová.

Dnes má Martinko 6 rokov, Angličtinu má veľmi rád a bežné konverzácie zvláda bez problémov. Rozprávky pozerá rovnako v slovenskom ako aj v Anglickom jazyku. Mladší syn Maxík s Angličtinou ešte len začína, kedže má 1 rok. Jeho prvé anglické slovo bolo "fly" (mucha), lebo ho v lete otravovali 🙂 Angličtina je naším spoločným koníčkom a potešením.

O tom ako nám to išlo s Martinkom si môžete prečítať viac v mojom článku .

Rada by som pomohla aj Vám na ceste za zábavnou Angličtinou pre Vaše deti ale aj pre Vás. 

Angličtina môže byť zábavná pre každého. Či je to dieťa, tínedžer alebo dospelý človek. Podstatné je vybrať si správny spôsob, ktorý nám najviac vyhovuje a teší nás. Rada Vám s tým pômožem. 

V našej škole Happy Huggo meníme hodiny angličtiny na zážitok a zábavu pre všetky vekové kategórie. Sídlime v Bratislave, všetci ste u nás vítaní. Pokiaľ nie ste z Bratislavy a okolia, tak robíme aj online lekcie. 

Pre rodičov, ktorí majú záujem o zábavnú Angličtinu pre svoje deti, mám nachystaný eBook zadarmo, kde sa môžete dozvedieť viac o tom ako motivovať deti k Angličtine a ako s nimi pracovať, aby mali čo najlepšie výsledky a zároveň to bola zábava - Ako naučiť Vaše dieťa po Anglicky rýchlo, jednoducho a zábavne.

Ak ste už naozaj rozhodnutý začať s Angličtinou pre deti, tak odporúčam stiahnuť si eBook Veselá Angličtina pre Vaše deti, kde nájdete konkrétne aktivity na vybraté témy a naučíte sa ako s deťmi pracovať a Angličtinu si užívať. eBook je pripravený tak, aby ste mohli s Angličtinou začať hneď. 

Teším sa na našu spoločnú cestu za zábavnou Angličtinou!

Majka

Angličtinu sa môžeme naučiť kdekoľvek a v akomkoľvek veku. Nikdy nie je neskoro plniť si svoje sny. Podstatné je zvoliť si správny spôsob učenia, aby UČENIE NEBOLO UČENIE, ale aby to bola ZÁBAVA!